The Two Popes Film Konusu, Fragmanı ve Yorumu

Jonathan Pryce, Anthony Hopkins ve Juan Minujín’in oynadığı The Two Popes filmi hakkında detayları aşağıda bulabilirsiniz.

The Two Popes Film Konusu

İki güç sahibi karşıt görüşteki adamın Papalık makamı için verdiği savaşı konu edinen The Two Popes’tan yeni bir fragman paylaşıldı. Netflix’te yayınlanacak olan ve Anthony Hopkins ile Jonathan Pryce’ın başrolünde yer aldığı filmin fragmanında fikirlerin ve insanların çarpışmasına tanıklık ediyoruz. Bir başyapıt olarak nitelendirilen The Two Popes’un konusu ise şöyle: Kilisenin izlediği yolla ilgili şikayetleri olan olan Kardinal Bergoglio (Jonathan Pryce), 2012 yılında Papa Benedict’ten (Anthony Hopkins) emekli olmak için izin ister. Bunun yerine, skandalla ve kendinden şüphe etmekle boğuşmakta olan Papa Benedict, Katolik Kilisesi’nin temellerini sarsacak bir sırrı ortaya çıkarmak için en sert eleştirmeni ve gelecekteki halefini çağırır. Vatikan duvarlarının ardında, hem gelenek hem de ilerleme, suçluluk ve affedilme arasında bir mücadele başlar, çünkü bu iki çok farklı adam, ortak bir zemin bulmak ve dünyadaki milyarlarca takipçi için bir gelecek oluşturmak için geçmişlerinde kalan izlerle yüzleşecektir… Toronto, Telluride, Londra, Busan, Chicago gibi film festivallerini gezen The Two Popes, eleştirmenler tarafından büyük övgü almıştı. “Two Popes” filminin yönetmen koltuğunda, Körlük, Arka Bahçe ve City of God filmlerinin Oscar adayı yönetmeni Fernando Meirelles oturuyor. Filmin başrollerini ise Kuzuların Sessizliği serisinde Hannibal Lecter rolü ile bütünleşmesinin yanı sıra Westworld, Thor serisi ve Hitchcock gibi yapımlarda da boy gösteren, Oscar ödüllü usta oyuncu Anthony Hopkins ve Game of Thrones, Taboo ve The Man Who Killed Don Quixote’da karşımıza çıkan, Altın Küre adayı Jonathan Pryce paylaşıyor. Bu iki usta ismin yanı sıra oyuncu kadrosunda Juan Minujin, Sidney Cole gibi isimler yer alıyor.

The Two Popes film konusu;

Yeni Film: Jungle Cruise Film Konusu

The Two Popes Film Fragmanı

The Two Popes film fragmanını aşağıda bulabilirsiniz. Fragmanı oldukça dikkat çekici olduğunu söylemeliyim.

The Two Popes Film Yorumu

The Two Popes, Katolik Kilisesi’nde iki karşıt görüşlü güç sahibi adamın rekabetini konu ediniyor. Her iki lider de geçmişlerini ve modern dünyanın ihtiyaçlarını tartmalı, böylece Katolik Kilisesi’ni ileriye taşımalıdır. The Two Popes filmi 20 Aralık 2019’da yayına girecek.
Hakkında: Ahmet Cihan 297 Articles
Sinema televizyon bölümü okuyan üniversite öğrenicisi. İzlediği dizi ve filmleri paylaşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*