Chernobyl Dizi Konusu, Fragmanı ve Yorumu

Jared Harris, Stellan Skarsgård ve Paul Ritter’ın oynadığı Chernobyl yabancı dizisi hakkında detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Chernobyl Dizi Konusu

Chernobyl dizi konusu; Chernobyl, 1986 yılında Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları konu ediyor. Yaşanan trajik kazanın ardından SSCB, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Sovyet Başkan Yardımcısı Boris Shcherbina ile birlikte kazayı incelemeye giden Valery, olayın nasıl meydana geldiğini öğrenmek ve felaketin boyutlarını kontrol altına almak için zorlu bir mücadele verir.

Yeni Dizi: The Crown 3. Sezon Konusu

Chernobyl Dizi Fragmanı

Chernobyl yabancı dizi fragmanını aşağıda bulabilirsiniz. Fragmanı oldukça dikkat çekici olduğunu söylemeliyim.

Chernobyl Dizi Yorumu

Başarılı yapımlarıyla sık sık gündeme gelen HBO’nun yeni dizisi Chernobyl, yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olan Çernobil Kazası’nı konu alıyor. Ukrayna’nın Pripyat kentinde 33 yıl önce yaşanan kazada, nükleer santraldeki 4. reaktörde patlama meydana gelmiş ve birçok kişi hayatını kaybetmişti. Patlamayla beraber radyasyon yayılması, etkisi uzun yıllar devam edecek bir çevre felaketinin de başlangıcı olmuştu. HBO yaşanan bu büyük felaketi mini bir dizi olarak izleyiciyle buluşturuyor.
Hakkında: Nalan Taktir 147 Articles
Hobi olarak yazmaktan ve dizi/film izlemekten hoşlandığından dolayı dizifilmbulten okuyucularına sunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*